YEREL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 08:34   Güncelleme : 02-05-2021 08:38

Karatay Kızılay’dan Yardım Seferberliği

Türk Kızılay Karatay Şubesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor.

Karatay Kızılay’dan Yardım Seferberliği

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Türk Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolilerini ulaştıracak gönüllü yardım ekiplerini ziyaret etti.

 

Resim önizlemesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türk Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez; Türk Kızılay Karatay Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolilerini ulaştıracak gönüllü yardım ekiplerini ziyaret etti.

Yardım kolilerini araçlarına yerleştirmek üzere araçlarının başında bulunan gönüllülerle görüşen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta gönüllülere ayrı ayrı teşekkür etti.

Türk Kızılay Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz, yaptıkları yardım faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kızılay Derneğimizin insanlığın ıstırabını dindirmek amacıyla kurulmuş olan, iyiliğin insanlığın gereği olduğunu hatırlatan ve iyilik hareketlerinin çeşitliliğini ve niteliğini artıran bir yapı. 2019 yılında kurulan Türk Kızılay Derneği Karatay Şubemiz, faaliyetlerini gün geçtikçe artırıyor. Bu yıl da Ramazan ayı girmeden hemen önce toplam 500 aileye 250 TL nakdi ve gıda kartı yardımında bulunduk.

Ramazan ayı başlangıcından bu zamana kadar maddi yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek olduk. Yaklaşık 626 aileye 500’er TL nakdi yardımda bulunduk. Bugün 50 ekip 100 gönüllü 250 aileye gıda yardımlarımızın başlangıcını yaptık. Toplam Karatay ilçemizden 1000 aileye gıda yardımında bulunacağız inşallah. Ramazan Bayramı sonuna kadar toplam 1500 aileye Türk Kızılay’ımızın kavurmalarından dağıtmayı planlıyoruz.” dedi.

Tekkaymaz, “Programımıza katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Konya Milletvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta’ya, bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a Vefa Sosyal Yardım kapsamında Karatay ilçemizde yaptığımız tüm faaliyetlerimizde birlikte olduğumuz Kaymakamımız Sayın Abdullah Selim Parlar ve SYDV müdürlüğüne, Derneğimizin kuruluşundan bu zamana kadar her türlü ihtiyaçlarında destek olan ve ortak protokollerle bundan sonrada önemli çalışmalar için planlamalar yaptığımız Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya, bizlerin ağabeyi Konya Şube Başkanımız Sayın Hüseyin Üzülmez’e, Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza ve bizleri asla yalnız bırakmayan üyelerimiz ve gönüllülerimize, bağışçılarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.