İLÇELER
Giriş Tarihi : 01-05-2021 04:27   Güncelleme : 01-05-2021 04:27

İŞCAN: "En Kutsal Kazanç, Helal Kazançtır"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İŞCAN:

İşcan, mesajında şunları kaydetti:
"Emek ve alın teriyle ülkemizin büyümesi ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gün´nü tebrik ediyorum. Tüm dünyada işçi ve emekçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs´ın adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyorum.
En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan, helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. 1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir fonksiyon icra edebileceği kuşkusuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün anlamına uygun şekilde geçmesini temenni ediyor, fedakârlıkları ve emekleri ile daha müreffeh bir Türkiye inşasında büyük pay sahibi olan işçi ve emekçiler ile çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum."