SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:32   Güncelleme : 30-04-2021 14:32

Altay Bizim Sayemizde Şeffaf Ve Hesap Verebilir Belediyeciliği Öğrenecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay, esnafa ve vatandaşa destek çağrımızdan sonra kapanma döneminde vatandaşlarımıza 50 milyon TL yardım yapacaklarını ilan etmiş. Umarız bu 50 milyon TL daha önce dağıtıldığı belirtilen ancak kimsenin nasiplenemediği 150 milyon gibi olmaz. Takipçisi olacağız.

Altay Bizim Sayemizde Şeffaf Ve Hesap Verebilir Belediyeciliği Öğrenecek

Yapılacak olan ilk büyükşehir belediye meclis toplantısında meclis üyelerimiz marifetiyle geçtiğimiz yıl dağıtıldığı belirtilen 150 milyon TL'nin hangi esnaf grubuna, hangi esaslara göre ve hangi miktarda dağıtıldığını soracağız. Alacağımız cevabı hemşehrilerimizle paylaşacağız.

Yine bu toplantıda, büyükşehir bünyesinde başkan da dahil olmak üzere hangi pozisyonda olursa olsun, şirket- kooperatif yöneticiliği, müdürlüğü vs. ad altında birden fazla maaş alan kişi sayısı ile elde ettikleri gelir miktarını soracağız. Alacağımız cevabı paylaşacağız.

Sonuç olarak Konya Büyükşehir Belediyesi başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay başta olmak üzere tüm yöneticilerini bugüne kadar hiç alışık olmadıkları şekilde açık, şeffaf ve hesap verebilir bir anlayış ile çalışmaya zorlayacağız. Zor olsa da alışacaklar. Şehrimiz için en hayırlısı bu.