GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 21:50   Güncelleme : 29-04-2021 21:50

Vali Vahdettin Özkan:En İyi Narkotik Polisi ‘’ANNE’’

Vali Vahdettin Özkan, İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde "En İyi Narkotik Polisi Anne" sloganıyla Konya İl Emniyet Müdürlüğümüzce hizmete sunulan "Narkotik Eğitim Tırı" nda incelemelerde bulundu.

Vali Vahdettin Özkan:En İyi Narkotik Polisi ‘’ANNE’’

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Vahdettin Özkan; “Günümüzde zararlı maddeler, çocuklarımız ve gençlerimiz için en büyük toplumsal riski oluşturmaktadır. Ulusal ve İl düzeyinde Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planımız var. Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planımızda, Emniyet teşkilatımız başta olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları Valiliğimizin koordinasyonunda faaliyet göstermektedir. Hem madde arzının ve talebinin azaltılması, hem de bu kötü alışkanlığa maruz kalmış kişilerin ve ailelerin rehabilitasyonu ile ilgili faaliyetler eşgüdüm halinde icra edilmektedir.” dedi.

Zararlı maddelerle mücadele konusunda ebeveynlere büyük görevler düştüğüne değinen Vali Özkan; “Bizim talebimiz, anne ve babaların bu noktada müteyakkız olması. Özellikle en önemli ve en riskli halk sağlığı sorunu olan bu zararlı maddelere karşı toplumun muhafaza edilmesi için aile fertlerinin kendisini vazifedar olarak hissetmesi önem arz ediyor. Bu konuda özellikle annelere, yüksek hassasiyetleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Zararlı Maddelerle Mücadele konusunda Emniyet Teşkilatımız bütün personeli ile İl Emniyet Müdürümüzün koordinesinde, Konya’mızda annelerimize yardımcı olmak üzere seferber olmuş durumda. İçişleri Bakanlığımızın başlattığı "En İyi Narkotik Polisi Anne" temasıyla işlenen proje çerçevesinde ilimizde görevlendirilen "Narkotik Eğitim Tırı" nda personelimiz bilgilendirme yapmaktadır. Vatandaşlarımız "Narkotik Eğitim Tırı"nda zararlı maddelerle mücadele konularında eğitimler görmektedir. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla vatandaşlarımızı, gelecek kuşaklarımızı zararlı maddelerden koruyarak sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bireyleri yetiştirme hedefimize odaklanmış olacağız. "En İyi Narkotik Polisi Anne" temasıyla bütün anneler ile beraber koordineli bir şekilde çocuklarımıza yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Kılıçarslan Meydan'ında madde ve bağımlılık konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine başlanan "Narkotik Eğitim Tırı" nda; gençlerimiz, ebeveynlerimiz ve kamuoyu madde ve bağımlılık konusunda kısa film ve uygulamalarla uyarılmakta, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı görsellerle anlatılmaktadır.