GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 16:16   Güncelleme : 26-04-2021 16:16

Çocuklar Ödüllerini Aldılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Çocuklar Ödüllerini Aldılar

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Konya geneli düzenlenen yarışmalarda dereceye öğrenciler, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük tarafından ödüllendirildi.

26 Nisan 2021 tarihinde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencileri tebrik eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük,  bu öğrencilerin geleceğin büyük şairleri ve ressamları olmasını temenni ederek başarılarının devamını diledi. Onların bu önemli başarıyı elde etmesine emek ve destek veren okul yöneticisi, öğretmen ve velilere de teşekkürlerini iletti.

Şiir kategorisinde dereceye giren Karatay Yaşar Doğu Ortaokulu öğrencisi Eren Karabağ ve Selçuklu 100. Yıl Mahallesi Ahmet Haşhaş Ortaokulu öğrencisi Zeynep Tekedere’nin kendi yazdıkları şiirleri okumalarının ardından ödül takdim töreni sona erdi.

 

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sakarya ile öğrencilerin öğretmen ve velileri de katıldı.

 

İlkokullar arası resim ve ortaokullar arası şiir kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin derece sırası, isim ve okul bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

 

Kategori

Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Resim

 

Birinci

Aysima Tut

Özel Meram Sınav İlkokulu

Resim

İkinci

Tuğsem Feride Akbulut

Selçuklu Şehit Osman Demir İlkokulu

Resim

Üçüncü

Yüsra Derin Suna

Meram Özel Yöntem İlkokulu

Şiir

Birinci

İbrahim Uluğ

Meram Öğretmen Mahide Bahadır Türk Ortaokulu

Şiir

İkinci

Eren Karabağ

Karatay Yaşar Doğu Ortaokulu

Şiir

Üçüncü

Zeynep Tekedere

Selçuklu 100. Yıl Mahallesi Ahmet Haşhaş Ortaokulu