S.T.K.
Giriş Tarihi : 26-04-2021 12:06   Güncelleme : 26-04-2021 12:06

Eğitim-İş’ten, Atatürk’e hakarete tepki

Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit Konya’da bir okuldaki whatsap grubunda Atatürk’e karşı yapılan hakarete tepki göstererek, kendini bilmez bir kişinin Atatürk’e olan hakaret ifadeleri sadece Konya’mızda değil, tüm Türkiye de infiale yol açtığını söyledi.

Eğitim-İş’ten, Atatürk’e hakarete tepki

Özgür Ulaş Yiğit hiçbir şahsın, dernek veya kurumun Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edemeyeceğini belirterek, “ Şehrimizde bir okulun watsapp grubunda Türkiye Cumhuriyetinin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için akıl almaz ifadelerde bulunan ve hakaretler eden kendini bilmez bir kişinin ifadeleri sadece Konya’mız da değil, tüm Türkiye de infiale yol açmıştır. Bu kendini ve haddini bilmezler için Eğitim-İş olarak ifade etmek istediğimiz, TBMM’si ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ tür. Üzülerek görüyoruz ki, bu ülkede yaşayıp ta, kendi ülkesinin tarihinden bir haber olan bu zavallı kişiler, iktidarın sessiz kalışından güç almaktadır. Bu ülkede ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ cümlesini yasaklatanlar, bu ülkenin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ ün yazmış olduğu NUTUK’ u okullar da dağıtılmasını ve okunmasını sakıncalı gören hastalıklı zihniyet eninde sonunda kaybetmeye mahkûmdur” dedi.

Soruşturma başlatan Konya Valiliğine Teşekkür

Atatürk’e hakarette bulunan kişi hakkında soruşturma başlatan Konya Valiliğine teşekkür eden Özgür Ulaş Yiğit, ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir’ şiarı ile kurulan Türkiye Cumhuriyetinin akıl, bilim ve gerçeklerinden kopmuş olan bu zihniyetlerin, 2021 Türkiye’sinde hala uğraşıyor olması ülkemiz ve gençlerimiz için vakit kaybından başka bir şey değildir. Eğitim-İş olarak öncelikle bahsi geçen olayda duyarlı davranışından dolayı öğretmenimizi kutluyoruz. Yine bu olayda ivedi bir şekilde harekete geçerek adli soruşturmayı başlatan Konya valiliğimize de teşekkür ediyoruz. Eğitim-İş olarak Cumhuriyetimizin değerlerine saldıran, ister kişi olsun, ister dernek, ister kurum olsun. Her zaman adli ve idari olarak karşılarında olacağımızı ve asla yılmadan mücadele edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz” dedi.