GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 19:12   Güncelleme : 22-04-2021 19:12

Vali Özkan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Konya Valisi Vahdettin Özkan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı yayımladı.

Vali Özkan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 Vali Özkan Mesajında ; Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi; milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisini büyük bir özveri ile açan kahramanlar, dünyaya insanlık ve demokrasi dersi vermişlerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları istikbalimizin güvencesidir.

 Sevgili çocuklar, sizlerin ülkemizi daha da güçlendirerek çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getireceğinize inancımız tamdır. Sizler en değerli varlığımız, sevincimiz ve geleceğimizsiniz!

Cumhuriyet’in temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. ''dedi.