EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 11:16   Güncelleme : 20-04-2021 11:16

SOBE, ikinci yarı yoğun eğitim programını başlatıyor

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı, küçük yaştaki otizmli çocuklar için ikinci yarı yoğun eğitim programını başlatıyor.

SOBE, ikinci yarı yoğun eğitim programını başlatıyor

Bilimsel araştırmalar otizmin günümüzde bilinen tek tedavisinin erken yaşta başlanılan, yoğun ve bilimsel dayanaklı uygulamalar olduğunu belirtmektedir. Erken tanı ve hemen arkasından başlanılan yoğun eğitim ile birlikte otizmle ilgili davranış sorunları büyük ölçüde azalan çocuklar bilişsel olarak akranlarına yetişebilmekte ve bağımsız bireyler haline gelebilmekteler. Erken yaşta başlanılan yoğun eğitimin bu önemi nedeniyle SOBE Vakfı yarı yoğun eğitim programını 1 Şubat 2021'de başlatmıştı. Sobe Vakfı’nda yoğun eğitime başlayan çocuklarda hedeflenen becerilerin hızla kazanılması ve problem davranışlarında görülen önemli derecede azalmanın ardından Sobe yoğun eğitim programında daha fazla çocuğa hizmet edebilmek için yeni bir yoğun eğitim sınıfını hizmete açıyor.

SOBE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, küçük yaştaki otizmli çocuklar için 21 Nisan’da başlayacak ikinci yarı yoğun eğitim programı için talep fazlalığı nedeniyle noter huzurunda kura çekilişi yapıldı. Programa hak kazanan çocukların 09:00-12:00 ve 13:00-16:00 saatleri arasında merkezin eğitim ve terapi hizmetlerinden faydalanması kararlaştırıldı.