SİYASET
Giriş Tarihi : 20-04-2021 08:45   Güncelleme : 20-04-2021 08:45

Başkan Tozoğlu; ''150 Milyon Desteğin İçeriği Açıklanmalıdır''

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay; Konya Valiliği ile aralarındaki 6 milyon TL meselesinin esnaflar için değil kilitli taş için olduğunu ve parayı almadıklarını ifade etmiş. Bu aşamadan sonra sayın valimizin bir açıklama yaparak meseleyi netleştirmesi ve tartışmalara son noktayı koyması icap etmektedir

 Başkan Tozoğlu; ''150 Milyon Desteğin İçeriği Açıklanmalıdır''

Öyle ki Esnaf Odası temsilcileri Sn. valimizin bahsi miktarın esnafa destek maksadıyla belediyeye aktarılacağını ifade ettiğini belirtmektedir. Kimsenin töhmet altında kalmaması için bu meselenin aydınlanması gerekmektedir.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay'ın bu meseleyle ilgili açıklama yaparken eleştiri yöneltenlere ve muhalefet partilerine kullandığı cümleler kabul edilemez. Öyle ki Sn. Altay şehri şeffaf ve hesap verebilir şekilde idare etmek zorundadır. Bu tür meseleler hafife alınacak meseleler değildir.

 

Ayrıca Sn. Altay pandemi döneminde esnaflara 150 milyon TL civarında bir destek sağladıklarını ifade etmişti. Bu aşamadan sonra Sn. Altay'a düşen temel sorumluluk bu 150 milyon TL'nin hangi esnaf grubuna ve hangi ölçüde dağıtıldığını kamuoyu ile paylaşmaktır. Aksi halde kafalarda soru işareti kalmaya devam edecektir.

 

Bu çerçevede tekraren ifade etmeliyiz ki şehri idare edenler eleştirilere katlanmak, sorulara cevap vermek, şehri demokratik bir anlayış ile idare etmek durumundadır. Bizler kamunun hassas olduğu her meseleyi yakından takip edip milletin haklı sesi olmaya devam edeceğiz.