İLÇELER
Giriş Tarihi : 20-04-2021 01:58   Güncelleme : 20-04-2021 01:58

Çeltik’te Atıl Binalar Yıkılıyor

1992 yılında yapımına başlanan,fakat tamamlanmadan, 29 yıl boyunca atıl şekilde kalan esnaf sarayı kooperatifinin yıkımına başlandı.

Çeltik’te Atıl Binalar Yıkılıyor

Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE yıkımda hafta sonu demeden yapılan çalışmaların takibinde bulundu. Çalışmada ilk yıkımıda kendisi yaptı.
Belediye Başkanı Ali MEŞE;" 1992 yılında inşaatına başlanan fakat tamamlanmayan esnaf sarayı kooperatifinin yıkımını gerçekleştiriyoruz.29 yıldır atıl kalan, çürümeye terk edilen esnaf sarayı kooperatifinin tamamlanması söz konusu olmadığından ve binanın yapısının yapılan incelemeler sonucunda çürük ve tehlikeli olması nedeniyle Vatandaşlar açısından tehlike arz etmesinden yıkımını yaparak ilçemizin çehresini güzelleştirmek için çalışıyoruz."dedi.
Başkan konuşmasının devamında "Çeltik için çalışmalara devam edeceğini vurguladı ve daha Çeltik için yapalıcak çok işler var. Bizlerden desteklerini esirgemeyen öncelikle Çeltik halkına ,Çevre ve Şehirçilik Bakanımız Murat KURUM 'a ,Konya Milletvekilimiz Orhan ERDEM'e ,Konya İl Başkanımız Hasan ANGI'YA ,Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim ALTAY'a , teşekkür ederim"dedi.