İLÇELER
Giriş Tarihi : 11-04-2021 16:48   Güncelleme : 11-04-2021 16:48

Başkan Ali Konak : “Birlik ve beraberlik günlerindeyiz”

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Ramazan Ayına girilmesi nedeni ile kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan Ali Konak : “Birlik ve beraberlik günlerindeyiz”

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ,rahmet, mağfiret, bolluk ve bereket ayı olan mübarek Ramazan günlerini Yunak’ta en iyi şekilde değerlendirmek için Yunak Belediyesi olarak her türlü hazırlığı yaptıklarını söyledi.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ,Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek “Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam Alemine, Türk Dünyasına ve Yunak’lı hemşerilerimize kutlu olsun” dedi.

Ramazan ayında, oruç ibadetinin yanında yardımlaşma ve dayanışmanın da ön plana çıktığına dikkat çeken Başkan Ali Konak ; nefislerimizi terbiye etme fırsatının iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

“RAHMET VE BAĞIŞLANMA AYINDAYIZ”

Ramazanın rahmet ve bağışlanma ayı olduğuna dikkat çeken Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, yayınladığı mesajda şunları söyledi:“11 ayın sultanı Ramazan ayını bir kere daha yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Ramazan, İslâm’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren bir aydır. Ramazan ayı Müslümanların Allah’ı idrak ettikleri, kendilerine rızık olarak verilen şeyleri paylaştıkları bir aydır. Bu mübarek ay, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışma duygusunu da ön plana çıkarmaktadır.” Bir feyiz, rahmet, mağfiret, bolluk ve bereket mevsimi olan mübarek günleri Yunak’ta da en iyi şekilde değerlendirmek için Belediye olarak her türlü hazırlıklarını yaptıklarını söyleyerek huzur içinde Ramazan ayı geçirilmesini ve Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.