GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 00:51   Güncelleme : 10-04-2021 00:51

Vali Özkan’ın Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Konya Valisi vahdettin Özkan iTürk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü nedeni iel yazılı mesaj yayımladı

Vali Özkan’ın Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

 Vali Özkani Mesajında :Türk Polis Teşkilatı; halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve güven ortamını tesis etmek için zaman mefhumu gözetmeksizin Mülki ve Adli Makamlarca verilen kararları büyük bir özveriyle icra etmektedirler.

Polisimiz; Kamu düzeninin korunması ve suçu önleyici tedbirleri alırken toplumun ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak yüksek vazife şuuru ile çalışmalarına devam etmektedir.

Gücünü hak ve hukuktan alan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, başarılı çalışmaları ile toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Elde edilen tüm başarıların kaynağı; teşkilatı oluşturan arkadaşlarımızın vicdan ve merhameti, medeniyetimiz ve değerlerimizden aldığımız ilhamdır.

Bu vesile ile İlimizde huzur ve güven ortamının sağlanmasında emeği geçen tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftasını kutluyor, kutsal vazifesi uğrunu canlarını feda ederek şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.''dedi