GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 00:45   Güncelleme : 10-04-2021 00:45

Bahçeli'den polis Haftası kutlama mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Unutulmamalıdır ki milletimizi musibetlerden, tehlikelerden ve tehditlerden muhafaza etmek için yoğun emek ve mesai sarf eden Türk polisine yönelik hakaretamiz sözler ve uzanan kirli eller asla amacına ulaşamayacak ve hak ettikleri karşılığı mutlaka alacaklardır" dedi.

Bahçeli'den polis Haftası kutlama mesajı

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 166. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bahçeli, huzurun, güvenliğin ve kamu düzeninin teminatı olan Türk polisinin ortaya koyduğu hizmetleriyle ve gösterdiği mücadele azmiyle milletimizin haklı gururu olduğunu ifade etti. Özellikle terör ve bölücülük başta olmak üzere suç ve suçlulara karşı gösterilen eşsiz mücadelede Türk polisinin çok büyük rolü ve payı bulunduğunun tartışma götürmez bir gerçek olduğunu belirten Bahçeli, "Polisimiz çaresizlere uzanan el, masumları kollayan güvence ve zalimleri sindiren kamu gücü olarak milletimizin haklı sevgi ve itimadını kazanmıştır. Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü korumak amacıyla gösterilen takdire şayan gayretin özünde ve merkezinde şüphesiz Türk polisi vardır. Bu itibarla emniyet teşkilatımızın tüm mensupları millet olarak iftihar kaynaklarımız arasındadır" dedi.


Son yıllarda Türk polisinin ihtiyaç ve sorunlarında da belirgin bir artış olduğunun ortada olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Görevlerini yaparken karşılaştıkları zorluklar, terör maşalarının tahrik ve saldırıları, bunlara karşı siyasi otoritenin aymazlığı ve duyarsızlığı en temel açmazlardan bazılarıdır. Unutulmamalıdır ki milletimizi musibetlerden, tehlikelerden ve tehditlerden muhafaza etmek için yoğun emek ve mesai sarf eden Türk polisine yönelik hakaretamiz sözler ve uzanan kirli eller asla amacına ulaşamayacak ve hak ettikleri karşılığı mutlaka alacaklardır. Ayrıca yılların bereketli ikliminde edindikleri bilgi ve tecrübelerini milletimizin esenliği ve mutluluğu uğruna kullanan Türk polisinin daha iyi ekonomik ve sosyal şartlara sahip olması için de gereken girişimler acilen ve gecikmeksizin yapılmalıdır."