S.T.K.
Giriş Tarihi : 04-04-2021 12:28   Güncelleme : 04-04-2021 12:32

Başkan Şahin'den Başbuğ Alparslan Türkeş'i Anma mesajı

Yunak Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Şahin. Merhum Başbuğu Alparslan Türkeş'in vefatının sene-i devriyesinde basın açıklaması yaptı.

Başkan Şahin'den Başbuğ Alparslan Türkeş'i  Anma mesajı

 Başkan Şahin yapmış olduğu y basın açıklamasında Şu İfadelere yer verdi:

Ezel ve ebed arası büyük dava yolunda; iman, fikir ve aksiyon sahibi bir Ülkü ordusu inşa etmenin derdinde ömrünü Türk-İslam Ülküsünün bekasına adamış olan Başbuğ  Alparslan Türkeş’i vefatının . Sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Anadolu’yu işgal ve köklerinden koparmak gayesindeki Kızıl emperyalizme karşı Müslüman Türk milletini örgütleyen; cesaret, fedakârlık ve samimiyeti ile Müslüman Anadolu’nun gönlünde taht kuran  Başbuğ Alparslan Türkeş  Ülkücü Şahsiyet  mümtaz örneği olarak Türk-İslam Ülküsünün şerefli tarihine adını yazdırıp yeni nesile örnek olacak bir yol açmıştır. Bizlere  düşen vazife ise onun açtığı bu yolu hakkı ile temsil liyakatine ermektir.

Merhum  Başbuğ Alparslan Türkeş’in tüm mücadelesini özetleyen şu sözleri Müslüman Türk milleti için şiar olmuştur : “Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum. Hareketin adını isteyenlere açıkça ilan ediyorum: Yeniden maneviyata dönüş…”

 Başbuğ Alparslan Türkeş’siz  geçen yıllar Müslüman Anadolu için acı bir kayıptır. Anadolu toprakları nice Alparslan Türkeşler yetiştirmiş ve bundan sonra da yetiştirmeye devam edecektir. Türk-İslam Ülküsü ‘nün mimarı Ahmed Arvasi’nin “Bizler, şahıslarla kaim olmayan bir mücadelenin davacılarıyız.” sözünü şiar edindiğimize göre bize düşen yas tutmak değil önder bildiğimiz şahısların şahsiyetli duruşlarını devam ettirmek ve davalarına sahip çıkmaktır.” İfade etti.