SİYASET
Giriş Tarihi : 01-04-2021 23:39   Güncelleme : 01-04-2021 23:39

Konyalı esnaf Meral Akşener’e dert yandı

Memleket Gezileri ’ne bugün Konya’da devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e 22 yıldır esnaflık yapan bir vatandaş dert yandı. Esnaf, “Bakın size bu halime anlatırken utanıyorum. Ben oyumu kime vermişim, ama derdimi kime anlatıyorum. Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum, size yukardan kimse oy vermedi. Size oyu halk verdi artık halkı görmüyorsunuz. Halkı unuttunuz. Çiftçi aç, esnaf aç” diyerek sitemde bulundu.

Konyalı esnaf Meral  Akşener’e  dert yandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket Gezileri kapsamında Konya’ya geldi. Konya’nın Yunak ilçesinde partililer tarafından karşılanan Akşener daha sonra CHP’li Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’yı ziyaret etti. Akşener CHP’li Akbuğa’yı ziyaretinin ardından Ilgın ve Akşehir ilçelerinde  esnaf ve vatandaşları dinledi.

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

Daha sonra Konya merkezde de esnafları ziyaret eden Akşener’e 22 yıldır esnaflık yaptığını belirten bir esnaf dert yandı.

“Bakın size bu halime anlatırken utanıyorum” diyen esnaf, şunları söyledi:

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

“Suriyeliler burada yaşasın diye mi kan döktük? Suriyelilere 40 milyar dolar para verdik. Benim bir yüzüğüm var diyordu o yüzük 40 milyar dolar mı? Kimin parasını verdin? Yeter bıktık. Şimdi bana PKK’lı, FETÖ’cü, her şeyi diyecekler. Bakın size bu halime anlatırken utanıyorum. Ben oyumu kime vermişim, ama derdimi kime anlatıyorum.  Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum, size yukardan kimse oy vermedi. Size oyu halk verdi artık halkı görmüyorsunuz. Halkı unuttunuz. Çiftçi aç, esnaf aç. Ziraat Bankası 5’li müteahhite 400 milyon dolar veriyor. Utanmadan köprülerin, barajların kredisini ben verdim diye reklam veriyorlar. Sen kredi verdiysen benim vergim nereye gitti? Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolar param nereye gitti? ‘Eğer cumhurbaşkanı olduğumda bir tane Suriyeli bırakmayacağım’ derseniz ve Cumhurbaşkanı seçilemezseniz ben kafamı keserim. 2 sokak arkamız Suriye, Şam oldu. 1071’de Alparslan Suriyeliler için mi kanını döktü?

Bir 1 kişi, ayakta, çiçek ve iç mekan görseli olabilir

 

Ekonominin iyi olmadığını ifade eden esnaf açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“22 yıllık esnafım yeter artık bıktım. Bakanlar Kurulunu topluyorsun 82 milyon senin ağzına bakıyor ‘eyy kemal’ diyor. Kemal mi yönetiyor ülkeyi? Neden 2023 hedef konuluyor, 19 yıldır ülkeyi sen yönetiyorsun. Niye milleti uyutuyorsun? Rica ediyorum Tayyip Erdoğan petrol bulma. Gazı buldun 3 bin liralık faturam 6 bin lira oldu. Ben sana oy vermişim bir sokağa çık. Bak ben PKK’lı değilim, FETÖ’cü değilim ben vatandaşım. Ekonomimiz falan iyi değil. 6 aydır kapalıyım. Yanımda 28 kişi çalışıyor. Benim aylık 40 bin lira kiram var. 750 lira değil, 750 kuruş aldıysam çocuğumun ölüsünü öpüyüm. Kime ne yardım ettiniz ?

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'MI NOTE 10 LITE AI QUAD CAMERA' görseli olabilir

 

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

Kaynak: engerçek.com