YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:43   Güncelleme : 31-03-2021 16:43

Yunak'ta Kırmızı Çizgi Çekildi

Konya’nın Yunak ilçesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından yaptığı '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından ilçe genelinde yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması başlatıldı.

Yunak'ta Kırmızı Çizgi Çekildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yaya önceliğinde farkındalık oluşturmak için başlatılan "30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" uygulaması kapsamında kırmızı çizgiler çekildi. İlçe Kaymakamı Fatih Kurt ve İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, kurum müdürleriyle birlikte bazı çizgileri kırmızı renge boyadıkları yaya geçitlerinde durdurulan sürücüleri uygulama hakkında bilgilendirdi, Ankara caddesinde ki yaya geçindinde araçları durdurarak sürücüleri geçiş önceliğinin yayalarda olduğu yönünde hatırlatmada bulunan Kaymakam Fatih Kurt :"Yayalarımızın trafikte öncelikli olduğunu belirtmek için yaya geçitlerimizin tamamını boyama yoluna gidiyoruz. Bugün 2 tanesi kırmızıya boyandı. Kalanları da en kısa zamanda tamamını boyayıp vatandaşlarımıza bu bilinci uzun dönemde geliştirmeyi sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

"kırmızı çizgi" Etkinliğine Yunak Kaymakamı Fatih Kurt ,İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, Saire amirleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.