GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 16:34   Güncelleme : 26-03-2021 16:34

Başkan Hasan Kılca’dan Berat Gecesi Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Berat Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Berat Gecesi’nin tefekkür ve yenilenme gecesi olduğuna vurgu yapan Başkan Kılca, “Berat Gecemizin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum” dedi.

 Başkan Hasan Kılca’dan Berat Gecesi Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Berat Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ramazan ayının müjdeleyicisi olarak kabul edilen Berat Gecesi’nin, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, paylaşımın ve yardımlaşmanın arttığı önemli bir fırsat olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde:

“Yüce Allah’ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan Ramazan Ayı öncesinde mübarek Berat Gecesi’ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Berat Gecesi; affedilme, bağışlanma ve kurtuluş gecesidir. Bu kıymetli gece, gönül dünyamızı yoran dargınlıklardan, küskünlüklerden kurtulma fırsatı da verir. Berat, Yaradan’ın bizlere verdiği bir hak ve ayrıcalık gecesidir. İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan Ayının müjdecisi olan Berat Gecesi’nde, gönül huzuruyla kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum. Birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevla’mızdan kurtuluşumuzu dileyelim. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Bu vesileyle, içinde bulunduğumuz ve dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan virüs nedeniyle zor durumda olan kardeşlerimize de bol bol dua edelim. Bu gecede yapacağımız dualarla inşallah insanlık bu illetten de kurutulacaktır. Dualarımızdan fedakârca çalışan sağlık personelimizi, güvenlik güçlerimizi, kamu kurum ve kuruluşlarında virüsle mücadele eden çalışanlarımızı da eksik etmeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Gecemizin; milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için sağlığa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gecemiz mübarek olsun.”