GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 00:30   Güncelleme : 26-03-2021 00:30

Birtane'den MHP Selçuklu İlçe Başkanının Muhsin Yazıcıoğlu hakkında skandal paylaşımına tepki

Konya Selçuklu MHP ilçe Başkanı Güzide Çıpan, 12 yıl önce bir helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP’nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ‘Ölüm ihaneti affettirmez’ paylaşımında bulundu. Paylaşıma tepki gösteren Alperen Ocakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Birtane, “Güzide Çıpan gibi profiller Türk milliyetçileri arasında fitne çıkaramayacaktır. İnanıyorum ki özellikle MHP mensubu kardeşlerimiz haddini hududunu aşan bu kadına haddini bildirecektir” dedi.

 Birtane'den  MHP Selçuklu İlçe Başkanının  Muhsin Yazıcıoğlu hakkında skandal paylaşımına tepki

12 yıl önce helikopter kazasından hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nin vefat yıldönümü dolayısıyla birçok kesimden anma mesajları gelirken, MHP Konya Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan’ın sosyal medya hesabından ‘Ölüm ihaneti affettirmez’ paylaşımı BBP’lileri kızdırdı.

Çıpan’ın paylaşımını küstah bir dil olarak değerlendiren Alperen Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Birtane, şunları söyledi:

“Türkiye’nin tamamının ardından gözyaşı döktüğü Muhsin Başkan’a Güzide Çıpan adında MHP Yedek MYK üyesi olduğu bilgisini edindiğimiz Selçuklu ilçe başkanı bir kadın küstahça bir dil uzatmış. Hanımefendi’yi açıkça uyarıyorum, onun ne bilgi birikimi, ne siyasi birikimi, ne ülkücü harekete ettiği hizmet, ne bu hareket için ödediği bedel Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun zerresi etmez. Muhsin Yazıcıoğlu Türk siyasetinin en dürüst en şerefli en namuslu adamıdır”

 

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ARASINDA FİTNE ÇIKARAMAYACAKTIR”

“Darbe yıllarında mücadele ettiği solcular bile onun hakkında asla Güzide Çıpan gibi küstahlaşmamış Başkan’ın hakkını teslim etmişlerdir” diyen Kazım Birtane açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu 80 darbesinden sonra Rahmetli Alparslan Türkeş’in ‘Seni yurt dışına çıkaralım, yakalanırsan sana çok işkence ederler’  teklifine ‘arkadaşlarım cezaevinde iken ben yurt dışına çıkamam’ deyip bu teklifi reddetmiş. Tam 7.5 yıl işkence görmüştür. Rahmetli Türkeş’le beraber yargılandıkları Ülkücü Hareket Davası’nda Alparslan Türkeş salona girdiğinde arkadaşları ile İstiklal Marşı’nı avazı çıktığı kadar okumuş ve mahkeme heyetini Sn. Türkeş’in salona girmesiyle ayağa kaldırmıştır.    Rahmetli Türkeş’le belli konularda fikir ayrılıkları yaşamış ve siyasi olarak yollarını ayırmıştır. Ne Rahmetli Muhsin Başkan ne de Rahmetli Türkeş birbirleri hakkında tek kötü kelam etmemiştir. Hatta Rahmetli Alparslan Türkeş sağlığında Güzide Çıpan gibi hadsizleşenlere ‘Haddinizi bilin Muhsin ülkücü hareketsiz, ülkücü Hareket Muhsin’siz yapamaz’ diyerek haddini bildirmiştir. Güzide Çıpan gibi profiller Türk milliyetçileri arasında fitne çıkaramayacaktır, inanıyorum ki özellikle Milliyetçi Hareket Partisi mensubu kardeşlerimiz haddini hududunu aşan bu kadına haddini bildirecektir”

NE OLMUŞTU ?

Muhsin Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992’de görüş ayrılığı gerekçesiyle beş milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP’den ayrılmış ve  29 Ocak 1993’te Büyük Birlik Partisini (BBP) kurmuştu. Muhsin Yazıcıoğlu  25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşen helikopter kazasında  şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.