YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 17:27   Güncelleme : 19-03-2021 17:27

Yunak'ta 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlamaları

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, tüm ülke genelinde olduğu gibi Yunak'ta da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yunak'ta 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlamaları

Yunak'ta 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü Korana virüse karşı alınan tedbirlerle Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Kaymakam Fatih Kurt ve Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ookundu. Askeri personel tarafından yapılan günün anlam önemine binaen yapılan konuşmanın ardından Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, günün önemine vurgu yaparak "18 Mart 1915 tarihinde ’Çanakkale geçilmez’ diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Bugün bizlere düşen görev ise, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenle devretmektir . Gençler Çanakkale ruhuna sahip çıkın’’ dedi.

Resim önizlemesi

 

Konuşmalardan sonra Okunan şiirler okunarak, Mehter Takımı tarafından yapılan gösteri ilgiyle izlendi. Mehter takımının gösterisi Yunak'ta bir ilk olurken, izleyenlerden tam not aldı. İstiklal marşını güzel okuma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kaymakam Fatih Kurt ve ilçe protokolün den aldı .

Resim önizlemesi

İlçede Yapılan Törene ; Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, diğer daire ve kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Resim önizlemesi

 

Tören sonunda, İlçedeki Şehitlik ziyaret edilerek, şehitler için Kuranı Kerim okunarak dua edildi.