GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 13:25   Güncelleme : 19-03-2021 13:25

Konya'da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Konya Valiliği tarafından düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”, Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Konya'da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Konya Valiliğine gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının Tevcihi Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özkan, Devlet Övünç Madalyaları tevcih talimatı veren Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ileterek madalyanın, millete yapılmış olan fedakârlığın, gösterilen kahramanlığın bir nişanesi olduğunu belirtti ve şunları kaydetti.

“Şehadet kurumu, bizim medeniyetimizde memleketimizin birliğinin bütünlüğünün harcıdır. Memleketimizin birliği bütünlüğü, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisini perçinleyip gelecek nesillere aktaran şehadet kurumudur. Şehadet şerbetini içmiş olan şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.”

Şükran ifadesi olarak şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni düzenlendiğini vurgulayan Vali Özkan; “Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni; milletimizin, şehadet kurumuna, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize olan teveccühünün bir ifadesidir. ” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından gazilerimize ve şehit yakınlarına Vali Vahdettin Özkan tarafından Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları tevcih edildi.

Törene Vali Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili  Gülay Samancı, AK Parti Konya Milletvekili  Orhan Erdem, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, gaziler ile gazi ve şehit yakınları katıldı.