SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2021 20:21   Güncelleme : 18-03-2021 20:21

Karaca, “Esnafının Dayanacak Hali Kalmadı”

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca Ereğli ilçesinde esnaf ziyaretinde, esnafının dayanacak halinin kalmadığını gördüklerini söyledi.

Karaca, “Esnafının Dayanacak Hali Kalmadı”

Ereğli esnafları ziyaretinde Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca’ya, İl Sekreteri Ahmet Elden, il yönetim kurulu üyeleri Erman Alparslan Emil, Cihan Orhan, Fatih Kıymet, Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Resim önizlemesi

 

Deva Partisi Konya İl Başkanı Seyit Karaca, Ereğli’de Pazar esnafı, vatandaş ve diğer esnafları ziyaret etti. Pandemi ve beraberinde yaşanan ekonomik sıkıntılar hakkında sohbet ederek, esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

 

Resim önizlemesi

Ziyarette Seyit Karaca esnafının dayanacak halinin Kalmadığını gördüklerini belirterek, “Türkiye’de Pandemi’nin ilan edilmesinden bugüne kadar en çok acıyı ve sıkıntıyı çeken ve çekmeye devam eden kesim küçük esnafımızdır. Gün geçtikçe kapanan ya da satılık yazısı asılan esnaf sayısı artmaktadır. Hükümet tarafından alınan ya da alındı gibi gösterilen tedbirler esnafımızın hiçbir yarasına merhem olmamıştır. Özellikle yiyecek, içecek, cafe vb sektörler son dört aydır müşteri alamamaktadır. Sadece paket servisi esnafın günlük giderlerini bile karşılamamaktadır. Bugün baktığımızda iktidar partisinin kongreleri LEBALEB dolu iken, ülkemizde Pandemi sürecinin bu durma gelmesinin suçunu sadece küçük esnafa çektirmek haksızlıktır.

Resim önizlemesi

Özellikle 3 hafta önceki bakanlar kurulundan sonraki açıklamada kısmi de olsa açılmasını bekleyen lokantacılık sektörümüz Konya çok riskli bölge diye açılmamış ve ne zamanda açılacağı meçhuldür. Bugün Mevlâna meydanında lokanta esnafımızın yapmış olduğu protesto olayları ülkemiz için üzücüdür. Fakat esnafın bir araya gelerek toplanma ve toplu olarak seslerini duyurması demokrasinin temel unsurlarındandır. Yaşanan bu protesto olaylarını hiçbir kimsenin bitarafa çekmemesi gerekmektedir. Lokanta esnafımız sadece anayasal haklarını kullanarak hükümete seslerini duyurmaya ve evine bir ekmek götürmenin mücadelesini vermektedirler. Biz Konya halkı olarak Pandemi sürecinde gereken kurallara sonuna kadar uyma konusunda gereken hassasiyeti göstermekteyiz. Ümidimiz odur ki hükümet lokanta esnafımızın bu çağrısına kulak verir ve en kısa zamanda bir adım atar” dedi.