S.T.K.
Giriş Tarihi : 17-03-2021 16:52   Güncelleme : 17-03-2021 16:54

Başkan Aladağ : ‘’Daha Ne Kadar Öleceğiz!’’

Konya Baro başkanı Avukat Mustafa Aladağ ,Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde icra ekibiyle birlikte bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi Avukat Ersin Arslan’ın ölümüne neden olana hain saldırıyı ilgi basın açıklaması yaptı .

 Başkan Aladağ : ‘’Daha Ne Kadar Öleceğiz!’’

 Başkan Av Mustafa Aladağ Açıklamasında ; ‘’ Biz avukatlar, derdiniz ne olursa hukuksal açıdan başınız sıkıştığınızda başvurduğunuz insanlarız. Annemiz babamız, çoluğumuz çocuğumuz var, mutlu ve refah dolu gelecek beklentimiz var. Sizler gibi rızkımızın peşindeyiz. Ne yazık ki mesleğimizin mensuplarından da ekonomik sıkıntı çeken, icralık olanlarımız var ve o icralık olan avukatların evlerine, işyerlerine haciz memurlarıyla birlikte giden başka meslektaşlarımız

var. Yaşadıklarımız ne kadar acı olsa da, kimsenin yaşam hakkının elinden alınmaması gerektiğine inanan, insan ilişkilerinde ortaya çıkan sorunların hukukla, yargıyla çözülmesi gerektiğini savunan, bu nedenle her fırsatta “hukukun üstünlüğü” diye haykıran biz avukatlar, hep baktığımız davalarla özdeş tutulup, sanki davanın tarafıymışız gibi görüldük ve saldırıya uğradık, dövüldük, bıçaklandık, silahla vurulduk.

Bugün de Gebze’de öldürüldük.

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde icra ekibiyle birlikte bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev sahibinin silahlı saldırısına maruz kalmıştır. Borçlu Y.Y. öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etmiş, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetmiştir.