GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:48   Güncelleme : 17-03-2021 14:48

Vali Özkan'dan, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

Konya valisi Vahdettin Özkan,Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günüdolayısı ile kutlama mesaı yayımladı.

Vali Özkan'dan, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

 

 Vali Vahdettin Özkan, Mesaında ; ''Türk tarihinin şeref sayfalarından ve dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyoruz.

İnancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesi olan bu zafer, vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden yüz binlerce kahramanın eseri ve milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının en büyük ispatıdır.

Aziz milletimiz, varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olmuş, vatanını canı pahasına korumasını bilmiştir. Milletimizin vatan sevgisi, iman gücü, azmi ve kararlılığı sayesinde kazanılan Çanakkale Zaferi, istiklalimize vesile istikbalimize güvence olmuştur.  

Bu vesileyle Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz'''dedi.