SPOR
Giriş Tarihi : 16-03-2021 19:00   Güncelleme : 16-03-2021 19:00

İlhan Palut: “Üç Puana Bu Kadar Yaklaşmışken Bir Puana Razı Olmak Çok Üzdü”

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, deplasmanda mücadele ettikleri Kasımpaşa karşılaşmasına ilişkin, “Maçın geneline baktığımız zaman, beraberlik sahadan çıkabilecek bir sonuçtu ama üç puana bu kadar yaklaşmışken bir puana razı olmak hem ben hem de futbolcularımı çok üzdü” dedi.

İlhan Palut: “Üç Puana Bu Kadar Yaklaşmışken Bir Puana Razı Olmak Çok Üzdü”

Deplasmanda karşılaştıkları ve 1-1 sona eren Kasımpaşa maçı sonrası açıklamalarda bulunan Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, karşılaşmanın son saniyelerinde yedikleri gole kendisinin ve futbolcularının çok üzüldüğünü belirtti.

Palut, “Hem Kasımpaşa'nın ligdeki durumu hem de son haftalarda gelişen sonuçlarla bizim puan durumumuzu düşündüğümüzde, iki takım için de çok kritik maça çıktık. Maçın ilk 10 dakikası iyi bir başlangıç yaptık ama 10’uncu dakikadan sonra ilk yarı boyunca oyunu rakibe teslim ettik. İstediğimiz topa hakim olma süresini ve dengesini bir türlü elde edemedik. Bu durum Kasımpaşa'nın oyun içerisinde daha etkin kıldı. İkinci yarının ilk 10 dakikası itibariyle de bu durum devam etti. Biz, 55’inci dakikadan sonra oyunu dengeledik. Kasımpaşa'ya bu anlamda karşılık verdik. Hem Kasımpaşa'nın oyun içi etkinliği, üçüncü bölge zenginliği azalırken, bizim bu noktadaki girişimlerimiz artmaya başladı. Çok kritik bir dakikada çok değerli bir gol bulduk. Futbol, son dakikaya hatta son saniyeye kadar her türlü aksiyonun gelişebildiği bir oyun. Maalesef, aut atışımızdan sonra altı-yedi saniye içerisinde topu kalemizde gördük, beraberliğe razı olduk. Maçın geneline baktığımız zaman, beraberlik sahadan çıkabilecek bir sonuçtu ama üç puana bu kadar yaklaşmışken bir puana razı olmak hem ben hem de futbolcularımı çok üzdü. Yalnız bu kadar hızlı bir ligin oynandığı bu sezonda buna asla takılı kalamayız. Çarşamba günü itibariyle Pazar günü oynayacağımız karşılaşmanın hazırlıklarına başlayıp, daha iyi bir Konyaspor izlettirmenin çalışmalarını yapacağız” diye konuştu.