YEREL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 19:27   Güncelleme : 14-03-2021 19:27

Yunak'ta “BENİM OYUN SANDIĞIM” Dağıtımı Yapıldı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin ortak finansmanı ile uygulamaya konulan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğinde yürütülen "Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" kapsamında Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “İlçe Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Komisyonu” tarafından 5 yaşında olup okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklarımıza Proje kapsamında çocukların gelişimini destekleyici çeşitli eğitim materyallerinin bulunduğu "Benim Oyun Sandığım" eğitim setleri teslim edildi.

Yunak'ta “BENİM OYUN SANDIĞIM” Dağıtımı Yapıldı

Yunak ilçesine bağlı olup yerleşim yerinde okul öncesi sınıf bulunmayan Kuyubaşı, Eğrikuyu, Böğrüdelik, Hacıfakılı ve İmamoğlu mahallerinden toplam 15 aileye ve çocuğuna oyun sandığı seti dağıtımı yapıldı. Dağıtımlara Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve ilgili komisyon üyeleri katıldı.

Resim önizlemesi

 Proje kapsamında "okul öncesi çağında olup" bulunduğu muhitte ana sınıfı olmadığı için bu hizmetten yararlanamayan ve gelecek sene 1.sınıfa başlayacak 2015 doğumlu çocuklar dahil edildi. Dağıtımı yapılan setlerden çıkan oyuncaklarla sevinen çocuklar, yaklaşık bir saat boyunca da okul öncesi öğretmenlerle oyun oynadı.

Resim önizlemesi

 Çocuklara ve ailelere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon aracılığıyla aileler belli periyotlarla ziyaret edilecek ve hem ailelere hem de çocuklara rehberlik edilecek.