GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 15:24   Güncelleme : 13-03-2021 15:24

Kaymakam Fatih Kurt’tan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, 14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı

Kaymakam Fatih Kurt’tan 14 Mart Tıp Bayramı  Mesajı

 Kaymakam Fatih Kurt, Mesajında : Sağlıklı hayat her insanın vazgeçemeyeceği temel bir hakkıdır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi nitelikli bir toplumun en önemli unsuru olup "Önce İnsan" anlayışının benimsendiği günümüzde herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır.

        İnsan sağlığının korunması mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş kutsal bir meslek olarak hep kabul görmüştür.

        Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilerde ülkemiz önemli bir noktaya ulaşmıştır.

        Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa  nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve diğer tüm sağlık çalışanlarının "14 Mart Tıp Bayramını  kutlar bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder , Tüm sağlık çalışanlarının gününü sevgilerimi sunarım.’’dedi