GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 13:13   Güncelleme : 13-03-2021 13:13

Başkan Demirhan’a Şantaj İddiası

Konya’nın AKP’li Yunak ilçeBelediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan geçtiğimiz günlerde Ankara’da partisinin genel merkezine istifasını sunmuştu. Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan’ın istifasına ilişkin Çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Başkan Demirhan’a  Şantaj  İddiası

Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre, geçtiğimiz aylarda Yunak İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Fatma Güler’in belediyede kadrolu olarak işe alınmak İçin Belediye Başkanı Demirhan’ı sürekli şantaj ve tehdit ettiği öğrenildi.

“TACİZ DOSYASI HAZIRLAYIP GENEL MERKEZE İLETTİLER”

Konuya ilişkin bir belediye yetkilisi şunları söyledi:

“Şu an AK Parti mevcut kadın kolları başkanı olan Fatma Güler, bundan 3 yıl önce, belediyede taşeron işçi olarak işe başladı. Daha sonra Fatma Güler geçtiğimiz aylarda ilçede AK Parti’den ilçe Kadın Kolları Başkan Adayı oldu. Fatma Güler adaylık sürecinde bu kez de kardeşini işe aldırmak için belediye başkanının nezaket içerisinde sosyal medya hesabından ilçe icra müdürü M.S ile yaptığı mesajlaşmalarını kullanarak  tehdit etti. Belediye  Başkanı  partisine zarar gelmemesi için kız kardeşini de işe aldı. Daha sonra Kadın Kolları Başkanı olan Fatma Güler, bu kez kendisini sözleşmeli kadrolu olarak belediyeye alımasını  istedi. Başkanda  da bu teklifi kabul etmeyince Fatma Güler, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek  Belediye başkanı Abdullah Emre Demirhan  hakkında M.S ile yaptığı konuşmaları sözde bir taciz dosyası şeklinde hazırlayıp genel merkeze sundu. Bunun üzerine bu şantaj ve tehditlerden dolayı yorulan başkanı  da istifasını sundu. Başkan istifası hala genel merkezde bekletiliyor”

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Belediye başkanının icra müdürü ile konuşmalarının da emniyet tarafından alındığını ve taciz içeren bir durum olmadığını söyleyen yetkili, “Bundan yaklaşık 8 ay önce belediye başkanımız ilçemizde icra müdürü olarak görev yapan M.S sosyal medya hesabından nezaket çerçevesinde bir mesajlaşması var. Konuşmaları emniyetten aldık. Taciz içeren herhangi bir durum yok. Kadın Kolları Başkanı Fatma Güler’de bu konuşmaları şantaj olarak kullanıp, başkanımızı tehdit ediyor. Belediye başkanımız ailesiyle birlikte siyasi bir geleneğe sahip. Mesajlar şu an elimizde. Bununla ilgi de en yakın süreçte suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

 

2014 yılı Mart ayında AKP’den belediye başkanı seçilen Abdullah Emre Demirhan, 2019 yerel seçimlerin de AKP’den 2. kez belediye başkanı olmuştu.