GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 12:41   Güncelleme : 13-03-2021 12:41

Başkan Remzi Karaarslan'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan’ın 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili yayımladığı mesaj;

Başkan Remzi Karaarslan'dan  14 Mart Tıp Bayramı  mesajı

Başkan Karaarslan mesajında ; Türkiye, bugün başka sahalarda olduğu gibi, tıp eğitimi-teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla da dünyada adından söz ettiren bir ülke olmuştur. Bunda sunulan sağlık imkanlarının etkinliği ve donanımının yanında tıp çalışanlarımızın niteliği, bilgisi, özverisi ve şefkati yadsınamaz bir gerçektir. Türkiye tıp ailesi müşterek bir standardı yakalamış ve her geçen gün gelişerek, dünyada adından söz ettirir bir hale gelmiştir. Yurt dışından ülkemize tedavi amaçlı gelen hastaların sayısındaki ciddi artış, dünyada ilk niteliğinde yapılan başarılı ameliyatlar ve birçok ülke tarafından örnek olarak gösterilmemiz bunu açıkça gözler önüne sermektedir.

Özellikle, Kovid 19 Pandemisi döneminde; Hükümetimiz canla, başla, samimiyetle habis virüse karşı direnerek, bütün imkanları seferber etmiştir. Fedakar hekimlerimiz ve sağlık personelimiz özveriyle çalışarak, gerektiğinde şehit vererek felaketin önünü kesmeye uğraşmış ve bunda da tüm dünyaya örnek teşkil etmiş, başarılı işlere imza atmışlardır.

Bugün sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, Türkiye’nin her köşesinde vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmet alabilmesi ve sağlık personelimizin daha iyi imkânlarla çalışabilmesi için yatırımlar hızla sürmektedir. Sağlık alanındaki hizmetler, sağlık personelinin memnuniyetini yükselterek, sahip oldukları hakları geliştirerek, kesintisiz bir şekilde sürdürülmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadığımızı ve buna kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Hiçbir acı, hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez. Bu yüce mesleğin temsilcilerine olan gönül borcumuzu ancak onlara güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak, hak ettikleri saygıyı göstererek ve beklentilerini karşılayarak ödeyebiliriz.

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanlığı olarak, yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarını şükranla yad ediyor, hayatlarını hayat kurtarmaya vakfetmiş tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler dileyerek Tıp Bayramını kutluyoruz. dedi.