GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 10:12   Güncelleme : 13-03-2021 10:12

Deva, Kadınlar gününde kadınların sorunlarına dikkat çekti

Deva Partisi Konya il Başkanlığının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği programda, ülkemizde ve şehrimizde kadınların sorunlarına dikkat çekerek, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların hala sorun yaşamasının düşündürücü olduğunu dile getirildi. Program çerçevesinde ilimizde öldürülen 12 kadın için ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Deva, Kadınlar gününde kadınların sorunlarına dikkat çekti

ilimizde öldürülen 12 kadın için ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 program  açılışında Konuşan Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca,” Ülkemizde kadınlarımızın hayatın her alanında şiddet yaşaması ve cinayete kurban gitmesine dikkat çekmek için partimizdeki yöneticisi kadın arkadaşlarımızla bir program düzenledik. Ülkemizin nüfusunun yarısını oluşturan kadınlarımızın tacize, şiddete uğramasıyla birlikte öldürülmesinin yanında, hala sorunlar yaşaması gerçekten düşürücü ve üzücü bir durumdur.

 

Resim önizlemesi

Hatta bu konuyu gündemde tutmak için genel merkezimiz tarafından köyünde tarımla uğraşan, akademisyen ve çalışan kadınlarımızla bir zirve gerçekleştirdi. Deva partisi olarak her ilde öldürülen kadınlar için ağaç dikimi gerçekleştirildi. Şehrimizde de öldürülen 12 kadın için İl Başkanlığı olarak şehrimizde ağaç dikerek, gündeme taşıdık. Kadın demek üretkenlik demektir. Her başarılı erkeğinde arkasında bir kadın vardır. Deva partisi olarak kadın haklarının geliştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Kadınlarımızı ayrı bir komisyonda yer alması yerine yönetim kurulumuzda yüzde 35 kota içinde yer aldı. Kamuda çalışan, öğretmen olan, tarlada çalışan ve değişik alanlarda çalışan kadınlarımız var. Teröre ve cinayete kurban giden kadınlarımızı şükranla anıyoruz. Ülkemizin gelişimi mücadelesini kadınlarımızla birlikte vereceğiz. Kadın mutlu ve kadınlarımızın şiddet görmediği, öldürülmediği daha mutlu bir toplum oluşturmak dileğimle, kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

 

Resim önizlemesi

Kadınlar günü kutlama programına, Deva Partisi il yönetim kurulu üyeleri, partili kadınlar ve Selçuklu İlçe Başkanı Selman Uçar katılarak, günün anlamı üzerine birer konuşma yapılarak, hep birlikte Konya’da öldürülen 12 kadın için ağaç dikimi yapıldı.