GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2021 17:33   Güncelleme : 12-03-2021 17:33

Salgına Rağmen Okullarda ‘Kan’panya Devam Ediyor

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konya İnsan Mektebi Kültür Davamız kapsamında yürütülmekte olan "Okulumda "Kan"panya Var" projesiyle okullarda kan bağışı kanpanyaları düzenlenmeye devam ediliyor.

Salgına Rağmen Okullarda ‘Kan’panya Devam Ediyor

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de 12 Mart 2020 tarihinde proje çerçevesinde öğretmen ve velilere yönelik kan’panya düzenleyen Karatay Müslüme Ali Yaman İlkokuluna ziyarette bulundu.

 

Kan bağışında bulunan öğretmen ve velilerle sohbet eden Büyük, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu daha iyi idrak ettiğimiz şu salgın döneminde, kan bağışında bulunmanın çok daha kıymetli olduğuna dikkat etti. Kan bağışında bulunanlara hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü çerçevesinde yürütülen “Marşımı Söylüyorum e-Twinning Projesi Bayrak Tasarım Sergisini de gezerek öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle hasbihal etti.

 

Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar’ın da katıldığı ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halim Yıldız da hazır bulundu.