EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-03-2021 17:06   Güncelleme : 12-03-2021 17:06

On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” Temalı Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü çerçevesinde “On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” temasıyla Konya genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük tarafından ödülleri takdim edildi.

On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” Temalı Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

12 Mart 2021 tarihinde İl Müdürlüğünde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren tüm öğrencileri tebrik eden Büyük, öğrenciler için bu ödüllerin güzel bir hatıra olarak kalacağını ifade etti. Bu çalışmaların geleceğe yönelik önemli adımlar olduğunu belirterek bu öğrencilerin geleceğin büyük şair, yazar ve ressamları olması temennisinde bulundu. Onların yetişmesinde emeği ve katkısı olan öğretmen ve velilere de teşekkürlerini iletti.

Tören sonunda İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerden Arife Berra Akbaş ve Harun Küçük milli marşımızdan birer kesit okudular.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin isim ve okul bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

 

Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları:

Sıra No

Kategori

Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

1

Resim

Birinci

Bilgehan Tuna Ceylan

Selçuklu Özel Konya Doğa İlkokulu

2

Resim

İkinci

Zeynep Dişbudak

Karatay Hacıveyiszade Mahallesi Ahmet Haşhaş İlkokulu

3

Resim

Üçüncü

Sevim Yorgancı

Selçuklu İbrahim Yapıcı İlkokulu

4

Şiir

Birinci

Nurbanu Bayrakçı

Selçuklu Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

5

Şiir

İkinci

Ezgi Naz Önal

Meram Özel Kamer Ortaokulu

6

Şiir

Üçüncü

Hatice Kostak

Meram Fevzi Çakmak Ortaokulu

7

Kompozisyon

Birinci

Ayşe Nur Sivri

Karatay Nizamümülk Anadolu Lisesi

8

Kompozisyon

İkinci

Gizem İzmirli

Karatay Dr.Ali Rıza Bahadır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

9

Kompozisyon

Üçüncü

Nisanur Kılınç

Selçuklu Vali İhsan Dede Anadolu Lisesi

 

 

 

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması:

 

Sıra No

Kategori

Adı Soyadı

Okulu

1

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Arife Berra AKBAŞ

Karatay Müslüme Ali Yaman İlkokulu

2

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Abdullah Emin GÜNDOĞDU

Konya Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

3

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Emirhan KARAMAN

Maram Mehmet Hasan Sert İlkokulu

4

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Huriye Sude ÜNAL

Meram Mehmet Beğen Ortaokulu

5

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Harun KÜÇÜK

Selçuklu Hâkim Ömer Onsun İlkokulu

6

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma

Mehmet Eren DOĞAN

Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Ortaokulu