GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2021 12:53   Güncelleme : 12-03-2021 12:53

Vali Özkan’ın İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Konya valisi Vahdettin Özkan, İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Özkan’ın İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

 Vali Vahdettin Özkan, Mesajında ; Bugün;  ömrünü vatanına ve milletine adamış şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, Yüce Türk Milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutluyoruz.

İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşı yıllarında eşsiz kahramanlıklar ve zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duyguları ile inancının ifadesidir.  Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız, Bizi millet kılan vazgeçilmez değerlerimizin en güzel ifadesi olarak, ilelebet yurdumuzun dört bir yanında yankılanacaktır.

 İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza edeceğiz. Bu vatanın hangi zorluklar neticesinde kurulduğunu da genç nesillere aktaracağız.

Bu duygularla, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümü vesilesiyle, ölümsüz şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.