GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 16:20   Güncelleme : 11-03-2021 16:20

İl Müdürü Büyük’ten 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Milli Eğitim İl müdürü Seyit Ali Büyük ,12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeneiyle mesaj yayımladı.

İl Müdürü Büyük’ten 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

 

İstiklal Marşı’mız, tarihin en şanlı destanlarından biri olan “Milli Mücadele”nin, yüreği bu vatan kadar yüce olan büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmış, aziz milletimizin gönlünde silinmez bir yeri olan milli bir destanın adıdır.

Vatanın dört bir yanında hain emellerini hayata geçirmek isteyen işgal güçlerine karşı, aziz milletimizin kahraman ordumuzla birlikte gösterdiği kutlu direnişin ruhu, İstiklal Marşı’yla ölümsüz bir hale bürünmüştür.  Gazi meclisimiz TBMM tarafından “milli marş” olarak kabulünün üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen, yüreğimizde bıraktığı heyecandan en ufak bir kayıp söz konusu olmamıştır.

Bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, kabulün 100. yılı kapsamında 2021 yılını “İstiklal Marşı Yılı” ilan etti. Yine 05 Mart 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da yayımladığı bir genelgeyle 2021 yılını “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul etmişlerdir.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu noktada Sayın Valimizin bilgi ve denetimleri çerçevesinde yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz ve ilgili STK’larla işbirliği içerisinde bu yılı en iyi ve en verimli bir şekilde idrak etmenin gayreti içerisinde olacağız.

İstiklal Marşı’mızın büyük manasının çocuk ve gençlerimizin dünyalarında en güzel şekilde karşılık bulması, milli birlik ve beraberlik duygumuzun daha da perçinlenmesi adına pekçok faaliyetin altına imza atacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle Milli Şairimiz başta olmak üzere İstiklâl Harbi’nin tüm kahramanları ile geçmişte ve bugünde verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.