EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-03-2021 11:09   Güncelleme : 03-03-2021 11:09

Selçuk Üniversitesi’nin Dünya Çapındaki Başarısı

Akademik başarıda Selçuk Üniversitesinde görev yapan akademisyen Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Bilimsel sıralamada yerini korumaya devam ediyor…

Selçuk Üniversitesi’nin Dünya Çapındaki Başarısı

Türkiye'de en çok atıf alan ve H index'i en yüksek 6 bin akademisyenin tam listesi yayımlandı.

Google Scholar açık profillerine göre H indexi ve atıf sayısına göre açıklanan ilk 6.000 araştırmacı içinde H index'i en yüksek olan Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, 6 bin akademisyen arasında 61.ci sırada yer almıştır.

Konya’daki Üniversiteler içinde en yüksek h indeksine sahip olan Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, “yaptığımız çalışmaların öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine katkı sağlaması, gıda sektörüne ışık tutması, ülkemizde yetişen ve unutulmaya yüz tutmuş bazı yenilebilir tohumların, kullanılabilir tıbbi ve aromatik bitkilerin ve minör meyvelerinin üretime kazandırılmasının yanı sıra hem Ülkemizin ve hem de aidiyet duygusuyla gurur duyduğum Selçuk Üniversitemizin Türkiye ve dünya sıralamasında önlerde yer almasını sağlamak için bilim adına bir damla katkıda bulunabilmenin gayretleri içerisindeyim” ifadelerini kullandı.