SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2021 12:52   Güncelleme : 28-02-2021 12:52

İsmail Tatlıoğlu, ‘Tarım Programı olumsuzdur’

İYİ Parti Konya İl Başkanlığının iki gün sürecek olan Konya ve ilçelerindeki esnaf gezisi ve STK’ları ziyaretlerine katılmak için Konya ya gelen İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Konya’nın Türkiye’nin taşıyıcı kolonlarından olup, Türk tarımının ve sanayisinin önemli bir kenti olduğunu söyledi.

İsmail Tatlıoğlu, ‘Tarım Programı olumsuzdur’

İYİ Partinin Konya esnaf gezisi ve STK’ları ziyaret programı öncesi Hilton Konya Otelde; İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, il yöneticileri, ilçe teşkilatları,  İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Samsun Milletvekili Erhan Usta, Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan’ın katımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

Resim önizlemesi

 

Basın Toplantısının açılışında konuşan İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu iki gün sürecek program hakkında bilgi vererek, “Konya’da iki gün sürecek programımız çerçevesinde il geneli ve ilçelerimizde vatandaşlarımızın beklentileri dinleyip, STK’ları ziyaret ederek de yaşanılan sorunlar hakkında bilgi alacağız. Konya birilerinin kalesi değildir. Partimizin ülkemizde olduğu gibi, şehrimizde de olağanüstü bir yükselişi vardır. Partimizin iktidarına katkı sunmak amacıyla il başkanlığı ve ilçe teşkilatlarımızla çalışıyoruz” dedi.    

Resim önizlemesi

 

Ülkemizin geldiği nokta, gündüz yaşanılanlarla gece yaşanılanların arasındaki hiçbir irtibat yoktur

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu Konya’nın Türk kültürünün mayalandığı, tarımın ve sanayinin önemli bir kenti olduğunun üzerinde durarak, “Konya Türkiye’nin taşıyıcı kolonlarından olup, Hz. Mevlana’nın yaşandığı, Türk Kültürünün mayalandığı, tarımın ve sanayinin önemli bir kentidir.  2020 yılının başından beri Türkiye genelinde il ve ilçelerimizi geziyoruz. Bu çerçevede Konya’ya geldik. İl merkezi ve ilçelerimizi dolaşacağız.  Ülkemizin geldiği noktada gündüz yaşanılanlarla gece yaşanılanların arasındaki hiçbir irtibat yoktur. En baştaki sorunda ekonomidir. Sarayın milletten kopuşu ortadadır. Türkiye’ye yönetenler istiyor ki onların çizdiği tabloya bakılsın. Öyle şekillensin istiyorlar. Oysa Türkiye’nin görünen tablosu bu değildir.  Türkiye’de bir haftadır Merkez Bankasının 128 milyar doları neredeyi tartışıyor.  Bunun açıklanmasını Türkiye bekliyor. Dünyadaki merkez bankaları yaptıklarını açıklar.  Türkiye’de faiz yüzde 17’dir. Bizden başka en yüksek faiz yüzde 4’tür. Yine bizde tahviller yüzde 500 daha pahalıdır. Bütün bunların sebebi Türkiye’ye yöneten zihniyettir. Türkiye’deki güvenin ortadan kaldırılmasıdır. Mecliste Türkiye’nin hayıra olan her şeye evet diyoruz. Gelinen noktada milletin devlete, dünyanın Türkiye’ye olan güvenin düştüğünün dibe vurduğu bir dönemdir. Bu siyasi atmosfer değişirse Türkiye ve gençliği yarınlara umutla koşacaktır. Performansımız geniş bir ülkeyiz. Adalet ve liyakat olursa en kısa sürede ülkemiz toparlanır.”

 

Resim önizlemesi

Tarım Programı olumsuzdur

Türkiye’nin tarım programının olumsuz olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “Türkiye’nin tarım programı olumsuzdur. Çiftçi sürekli borçlanıyor. Tarımdan giderek uzaklaşıyor.  Bir tarım kenti olan Konya’nın göç veren iller içinde olması tarımın bitmeye başladığının göstergesidir. Çok ciddi bir tarım politikası uygulayacağız. Tarımsal geliri arttıracağız.  Konya’da bundan faydalanacaktır.  İktidar bugüne kadar 3 trilyon dolar harcamıştır. Bunun karşılığında yapılanda yüzde 10’nu geçmiyor.  Türkiye’nin bu fotoğrafı kabul edilmez bir fotoğraftır. Milletvekilimiz Fahrettin beyin çalışması vardır. Kanal Konya 5 milyar dolarlıktır. Tarımsal destekler 2021’de arttırılmadı. KOP çerçevesinde teşvikler attırılmalıdır. Sanayisinin KDV alacaklarını alamaması sıkıntılıdır.  Ülkemizin cevap bekleyen soruları vardır. Hesap vermiyorlar. Başkalarını hain ilan ederek, temizlenemezsiniz. Konya diyor ki Türkiye 100 kazanırken ben niye 78 kazanım diyor. Konya AK Partiye ne istediyse verdi. İktidarın verdiği de ortadadır. Bu hükümetin beceriksizliği, ülkemizi getirdiği nokta ve gece ile gündüz yaşanılanların irtibatsızlığıdır.  İYİ Parti olarak Türkiye’nin sorunlarını çözelim diye iktidara ve hizmete talibiz” şeklinde konuştu.