GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 15:10   Güncelleme : 17-02-2021 15:10

Başkan Kavuş; “Üç Ayların Müjdecisi Regaib Gecesi’nin İnsanlığa Hayırlar Getirmesini Temenni Ediyorum”

Milletimizin ve tüm İslam Aleminin üç aylarını ve üç ayların müjdecisi Regaib Gecesini kutlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Mübarek üç ayların ve idrak edeceğimiz Regaib Gecesinin, milletimize, İslam dünyasına, mazlum coğrafyalara ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Başkan Kavuş; “Üç Ayların Müjdecisi Regaib Gecesi’nin İnsanlığa Hayırlar Getirmesini Temenni Ediyorum”

Başkan Mustafa Kavuş, Regaib Gecesi ile ilgili yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Bizleri, bu rahmet ve bereket aylarına ve bu ayların müjdecisi Regaib’e bir kez daha ulaştıran Rabbime sonsuz şükürler olsun. Böylesi geceler bizleri Rabbimize ve birbirimize daha da yaklaştıran, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı artıran müstesna zamanlardır. Bizlere kulluğumuzu en güzel haliyle yeniden hatırlatan ve Cenab-ı Hakkın rahmetine dair ümitlerimizi artıran bu manevi iklime bir kez daha girmenin coşkusunu ümmetçe yaşıyoruz. Regaib Gecesi, tüm bunların yanında şehrimiz için apayrı bir güzeliği daha ifade eder; bu yıl yaşadığımız pandemiden dolayı kutlayamadığımız ‘Şivlilik Bayramı’nı. Bu yıl tüm çocuklarımız gibi biz de biraz mahzunuz bu sebeple. Bu nedenle bugün ilk duamız ‘bu salgın hastalıktan bir an önce kurtularak normal hayatımıza bir an önce dönmek ve önümüzdeki yıl bu günleri milletçe ve ümmetçe en güzel ve coşkulu haliyle kutlayabilmek’ olacaktır.

Tüm bu düşüncelerle Rabbimin hepimizi bu iklimi en güzel şekliyle değerlendiren kullarından eylemesini temenni ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde Ramazan ayına ulaşmayı Rabbimden diliyorum. Milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Regaib Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin ve mübarek üç ayların tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.