SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2021 07:51   Güncelleme : 17-02-2021 07:51

Başkan Tozoğlu’ndan Başkan Uğur İbrahim Altay’a Tavsiye

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu yapmış olduğu yazılı açıklamada Konya Büyük şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Mealen Diyor Ki "Ah Şu Araçlar Olmasa Ben Trafik Sorununu Ne Güzel Hallederim"

Başkan Tozoğlu’ndan Başkan Uğur İbrahim Altay’a Tavsiye

 Başkan Tozoğlu açıklamanın devamında >:Şehrimiz Konya, bir düz ovaya kurulu olması sebebiyle ülkemizde trafik sorunu yaşamaması gereken ender illerden bir tanesi olmasına rağmen maalesef trafik sorunu Konya'nın temel problemi haline gelmiştir.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde; Ankara yolu, il Jandarma Bölgesi, Organize Sanayi Bölgesi, merkez beşyol bölgesi, Adalhan bölgesi, Türmak Lisesi bölgesi, Novaland bölgesi, Ahmet Özcan Caddesi, Fetih Caddesi, İhsaniye ve daha birçok bölgede uzun araç kuyrukları oluşmakta ve vatandaşlarımız bu artan trafik sebebiyle mağdur olmaktadır.

Hal böyle iken artan trafik sorununu, yeni caddeler, alt ve üst geçitler yaparak çözmesi beklenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanmı Sn. Uğur İbrahim Altay geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada "Trafik sorununu çözmenin tek yolu insanların mobil seyahat etmesi" şeklinde değerlendirmelerde bulunmuştur.

Elbette ki bisiklet ulaşımda teşvik edilmelidir. Ancak bu trafik sorununu çözmez. Bunun için etkili tedbirler almak gerekir. Sn. Altay'ın bu açıklaması bizlere geçtiğimiz dönemlerde "Ah bu öğrenciler olmasa ben bu bakanlığı ne güzel idare ederim." diyen Milli Eğitim Bakanı'nı hatırlatmıştır.

 

Sn. Altay çözümün merkezi olduğunu unutmamalıdır. Dün akşamdan bu yana yağan kar sebebiyle bazı ana arter yollarda bile sağlıklı yol temizleme çalışması yoktur. Özellikle şehrimizin kenar mahallelerinde yol temizleme aracını görebilen yoktur.

 

Sn. Altay'a tavsiyemiz fantastik işlerı biraz öteleyip asli işlerine bakmasıdır. Aksi halde şehrimiz ve vatandaşlarımız mağdur olmaktadır.