EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-02-2021 14:53   Güncelleme : 15-02-2021 14:53

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminin İlk Günü

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi, 15 Şubat 2020 itibariyle başladı. Bağımsız anaokulları, özel eğitim okulları ile köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki tüm ilkokul ve ortaokullarda kontrollü olarak yüz yüze eğitime geçildi.

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminin İlk Günü

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, ikinci dönemin ilk gününde Karatay Gazi Osman Paşa Anaokulunu ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet ederek “umudun el izi” isimli etkinliğe katıldılar.

Daha sonra Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu avlusunda yer alan “Tarım Atölyesi” sera alanını gezerek yetiştirilen ürünler hakkında bilgi aldılar.

Yapılan ziyaretlerde Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Sakarya ve Mustafa Kurt ile Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da hazır bulundular.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ikinci dönemin ilk günü vesilesiyle yaptığı açıklamada bugün öğrencilerimizin okullarıyla buluştuklarını söyledi. Okullarımızda hijyen kuralları başta olmak üzere gerekli tüm düzenlemelerin yapıldığını belirterek hayırlı olsun temennisinde bulundu.