EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-02-2021 19:58   Güncelleme : 14-02-2021 19:58

İŞCAN "Tüm Köy Okullarımızı Heyecanla Açıyoruz"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ikinci dönem hazırlıklarının tamamlandığını ve köy okullarının 15 Şubat tarihi itibariyle yüz yüze eğitim için hazır olduğunu belirtti.

İŞCAN

İşcan, 2020 2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması nedeniyle yayınladığı mesajda, şu ifadelerde bulundu:

"Bütün dünyayı etkisi altında alan salgın süreci, malesef bir çok alanı etkilediği gibi, eğitim alanını da olumsuz yönde etkilemiş ve eğitimin sürdürülebilirliği konusunda bizleri çeşitli alternatiflere yöneltmiştir.

Yaklaşık bir yıldır, kısmi ve kontrollü olarak yüz yüze eğitim yapılmış olsa da genel olak öğrencilerimize uzaktan eğitimle erişim sağlanmış, eğitim ve öğretim ihtiyaçları online olarak karşılanmaya çalışılmıştır.

Devletimizin ve bakanlığımızın aldığı önlemler dahilinde Yunak Ilçesi olarak biz de tüm çalışmalarımızı tamamlayarak 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine büyük bir umutla başlamak istedik. Ancak gelinen noktada ikinci döneme ancak köy okullarımızı açarak başlanılması söz konusu olunca, alınan kararlar doğrultusunda hazırlıklarımızı tamamladık. 15 Şubat itibariyle 22 köy okulumuzun her kademesindeki öğrenciler ile merkezdeki ana okulu öğrencilerimizle inşallah yüz yüze beş gün süreyle eğitim yapacağız. 1 Mart tarihi itibariyle de merkez ve köy okullarımızın 8. Ve 12. Sınıf öğrencileriyle buluşacağız. Ümit ediyoruz tüm düzeydeki sınıflarımız en kısa sürede yüz yüze eğitime geçmiş olacaklardır.

Tüm okullarımızın avlularının tekrar öğrenci sesleriyle süslendiği, öğretmen odalarının tekrar eğitim adına yapılan sohbetlerle şenlendiği, sınıflarımızın yüz yüze göz göze hayat bulduğu günlere erişmek dileği ile 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum."