GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2021 15:27   Güncelleme : 13-02-2021 15:27

İşcan'dan Üç Aylar Ve Regaib Kandili Mesajı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, üç aylar ve Regaip Kandili münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

İşcan'dan Üç Aylar Ve Regaib Kandili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaib Kandilini idrak edecek olmanın ve bir kez daha üç aylara ulaşmanın sevincinin yaşandığını kaydetti. Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret aylarının başladığını kaydeden İşcan; "Üç aylar ve Regaip Kandili'ne ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan güzel gecelerdir. Bu mübarek gecelerin insanlığa barış, huzur ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. Kandil gecelerimiz yakarışların, Rahim olan Allah'a sunulacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, rahmetinden yararlanabileceğimiz; umut, huzur ve müjde gecesidir. İnsanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik duygularının arttığı; yardımlaşma, dayanışma ve birlik beraberlik düşüncesinin pekiştiği bu günleri iyi değerlendirmeli ve manevi iklimden faydalanmalıyız.

Her türlü önlemleri alarak ve kurallara riayet ederek salgın belasindan kurtularak, hep birlikte Ramazan ayının güzelliklerini yaşamak hepimizin arzusu arzusu ve duası olsa gerek.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli öğretmenlerim ve eğitim camiası olmak üzere tüm İslam Alemi'nin mübarek Regaip Kandili'ni tebrik ediyorum. Bu gecenin, salgın, nefret, öfke ve kardeş kavgalarının yerini sağlık, barış ve huzura bırakmasını, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum" dedi.