GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2021 12:34   Güncelleme : 09-02-2021 12:34

Vali Özkan'dan Millieğitim Müdür Büyük'ü Ziyaret

Vali Vahdettin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ten İlimizin eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alarak, hedefleri değerlendirdi.

 Vali Özkan'dan   Millieğitim Müdür Büyük'ü Ziyaret

Vali Özkan’a slaytlar eşliğinde ilin eğitim durumu, okul, derslik, öğretmen ve öğrenci sayısı, tamamlanan projeler, devam eden ve ihale aşamasında olan projelerin yanı sıra Konya İnsan Mektebi ve Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi (ÖDM) hakkında detaylı bilgi sunuldu.

Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi (ÖDM) tarafından öğrencilere yönelik çevrimiçi seviye belirleme ve başarıyı artırma sınavlarının yapıldığını ifade eden Vali Özkan, bu çalışmaların daha da yaygınlaştırılmasının önemine değindi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yönetici ve öğretmenlerin mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyen Öğretmen Mektebi Projesinin hayata geçirildiğini belirten Vali Özkan, proje kapsamında üniversite iş birliğiyle akademisyen ve uzmanlarla eğitimler düzenlendiğini ve bu eğitimlerden 32 bin 367 öğretmen ve yöneticinin faydalandığını ifade etti.