GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2021 07:54   Güncelleme : 09-02-2021 08:12

Başkan Tozoğlu: ''Bazı isimler siyaset üstüdür.Başkan Altay'ya Teşekkür ederim''

Bazı Meseleler Ve İsimler Siyaset Üstüdür. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'ne Sağduyulu Yaklaşım Ve Kararı Sebebiyle Teşekkür Ediyorum.

Başkan Tozoğlu: ''Bazı isimler siyaset üstüdür.Başkan Altay'ya Teşekkür ederim''

Yaklaşık iki hafta önce şehrimizde ve ülkemizin dört bir yanında onbinlerce öğrencisi, seveni ve gönüldaşı olan kıymetli hukuk, sanat ve mücadele insanı değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim DÜLGER'in isminin şehrimizde bir caddeye verilmesi konusunda bir öneri dile getirmiş ve bu meseleyi siyaset üstü bir mesele olarak gördüğümüzü ifade etmiştim.

 

Çok sayıda meslek kuruluşu, sivil toplum kuruluşu yetkilisi, değerli akademisyenlerimiz ve birçok vatandaşımız da bu yönde açıklamalar yaparak toplumsal beklenti ve hassasiyeti ortaya koymuştu.

 

Bugün itibarıyla toplanan Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konu hakkında önerge ek madde olarak Büyükşehir Meclis Üyemiz Sn. Abdurrahman Berkcan tarafından verilmiş ve gündeme alınması oybirliği ile onaylanmış ve yine konu uygun bir caddenin belirlenmesi amacıyla görüşülmek üzere İmar Komisyonu'na oybirliği ile sevk edilmiştir.

 

Bu kararda emeği geçen herkesi, belediye başkan ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Bu aşamadan sonra Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonumuzun Selçuk Üniversitesi veya KTO Karatay Üniversitesi'nin bulunduğu uygun bir cadde konusunda değerlendirme yapması son derece isabetli olacaktır.

 

Açıkça ifade etmem gerekir ki, merhum İbrahim Dülger bizler için bir hoca, bir ağabey ve samimi bir mihmandardı. Bu nedenle biz bu meseleyi ele alırken asla ve asla hiçbir siyasi kaygı gütmedik ve gütmeyeceğiz.

 

Rahmetli İbrahim Dülger gibi onbinlere hatta ki yüzbinlere mâl olmuş isimlerin manevi mirası onu sevenlerin, fikrini taşıyanların, mücadelesine tanık olanların üzerindedir. Bu hassasiyetle neticenin hayırlı olmasını diliyorum.