GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 17:44   Güncelleme : 08-02-2021 17:44

Vali Özkan’dan Kulu’yu ziyaret etti

Konya valisi Vahdettin Özkan İlçe ziyaretleri programı kapsamında Kulu’yu ziyaret etti

Vali Özkan’dan Kulu’yu ziyaret etti

Ziyaret esnasında konuşan Vali Vahdettin Özkan; Ömeranlı Mahallesi’nde hizmet sunacak olan Ömeranlı Entegre Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Vali Özkan, yetkililerden yapılan çalışmalar ve kaydedilen aşama hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Vali Özkan, Ömeranlı Entegre Devlet Hastanesi inşaat alanındaki incelemelerinin ardından Kulu Kaymakamlığını ziyaret ederek, Kaymakam Ali Edip Budan’dan İlçe faaliyetleri ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi aldı.

 

Vali Vahdettin Özkan başkanlığında Kulu Kaymakamlığı toplantı salonunda; İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, kurum amirleri, yatırım kurumları yetkililerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Kulu ilçesinin yeni düzenleme ile yatırım teşvik sisteminde 19 ilçe arasında yer aldığı vurgulandı. 19 ilçedeki yatırımların 3.bölge gibi değerlendirileceği belirtildi. Listedeki diğer ilçelerden farklı olarak da sadece Kulu ilçemizde OSB bulunduğu ve böylece OSB içi yatırımların 4.bölge destekleri alacağı belirtilerek bu sayede Kulu’ya yatırımcıların ilgisi ve yatırım iştahının artacağının altı çizildi.

 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver’i ziyaret eden Vali Özkan, ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.