GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2021 12:54   Güncelleme : 07-02-2021 12:54

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, TEKNOFEST’2021 Tanıtım Toplantısına Katıldı

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, KTÜN’ün akademik paydaş olduğu TEKNOFEST’2021 İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali tanıtım toplantısına katıldı. TEKNOFEST’2021, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşlarının katkılarıyla 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirilecek.

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, TEKNOFEST’2021 Tanıtım Toplantısına Katıldı

İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen TEKNOFEST 2021’in tanıtım toplantısına İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TC Cumhurbaşkanlığı Sivil Savunma Başkanı İsmail Demir, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı - TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı - TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve paydaşlarının üst düzey yöneticileri katıldı.

Resim önizlemesi

TEKNOFEST 2021’E YENİ KATEGORİLER EKLENDİ

 

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları bu yıl 35 farklı kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2020’den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez yapılacak.

Resim önizlemesi

 

TEKNOFEST 2021 BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen “Teknoloji Yarışmalarına” başvurular ise başladı. Toplumun her kesiminden binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına geçtiğimiz yıl 81 il ve 84 ülkeden 20.197 takım, 100 bin genç başvuruda bulundu.

Resim önizlemesi

Bu yıl TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına yine ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesinde nitelikli binlerce genç hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılabilecek. Son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2021.