YEREL
Giriş Tarihi : 06-02-2021 18:59   Güncelleme : 06-02-2021 18:59

Çeltik'e Önemli Yatırım

Çeltik Belediyesi’nin Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA) sunduğu; ekonomik gücünü arttırmak ve tasarruf edici çözümler bulmak için başlattığı çalışmalardan olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi MEVKA tarafından onaylandı.

 Çeltik'e  Önemli Yatırım

Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe müjdeyi sosyal medya hesabından vererek şu ifadelere yer verdi: " ilçemize önemli bir yatırım daha ilçemize hayırlı olsun.

Sürdürülebilir, temiz enerji kaynağı doğrultusunda Belediyemizin tüm alanlarda kullandığı elektrik enerjimizi üretmek amacıyla MEVKA'ya (Mevlana Kalkınma Ajansı) yapmış olduğumuz başvuru neticesinde GES (güneş enerji santrali) projemiz olumlu sonuçlanmıştır.

 

Belediyemizin bütün elektrik ihtiyacını karşılamakla birlikte üretim fazlası Enerji ile de Belediyemizin bütçesine önemli katkı sağlayacak olan GES Projemiz İlçemize Hayırlı Olsun.İlçemizin gelişmesi ve kalkınması için verdiğimiz sözlerde duruyor kesin ve somut adımlarla projelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Projemizin hayata geçmesinde bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim ALTAY'a, Milletvekillerimize, İl Başkanımız Hasan ANGI'ya ve MEVKA Yönetimine İlçem ve Şahsım Adına Çok Teşekkür Ederim.

Üreticihaber. İY