SİYASET
Giriş Tarihi : 02-02-2021 13:01   Güncelleme : 02-02-2021 13:01

AK Parti Ve MHP Uygur Türkleri İle İlgili Görüşlerini Netleştirilmelidir.

Geçtiğimiz Salı günü partimizin grup toplantısında genel başkanımız Sn. Meral Akşener'in Uygur Türkü Nursiman'a TBMM grubumuzda söz vermesinden bu yana özellikle Cumhur İttifakı paydaşı Perinçek ve destekçileri ciddi tepkiler göstermiş ve her zaman olduğu gibi Uygur Türkü kardeşlerimize hakaret etmişlerdir.

AK Parti Ve MHP Uygur Türkleri İle İlgili Görüşlerini Netleştirilmelidir.

Uygur Türkleri çok uzun zamandan bu yana Çin Devleti'nin zulmüne muhatap olmakta, sistematik bir biçimde işkenceler, tecavüzler, can kayıpları, haksızlıklar yaşanmaktadır. İYİ Parti her zaman olduğu gibi bu mağduriyetin sesi olmuştur.

Bu haklı tavrımızdan sonra Perinçek ve partisinin tepki göstermesi gayet normaldir. Ancak bu zamana kadar iktidarın asli paydaşları AK Parti ve MHP yetkililerinin bu mesele üzerine görüş beyan etmemesi ilginç ve düşündürücüdür.

AK Parti ve MHP Doğu Türkistan meselesinde Doğu Perinçek gibi mi düşünmektedir? Onlar da mı Uygur Türklerine terörist muamelesi yapılmasını meşru saymaktadır? Aksi bir tavır ve iradeyi bugüne kadar görmedik.

Uygur Türkleri ile ilgili olarak AK Parti ve özellikle MHP eğer Doğu Perinçek gibi düşünmüyorsa bunu topluma açıklamalı ve sorunun çözümü için irade ortaya koyabilmelidir.

AK Parti ve MHP yetkilileri bir süre daha sessiz kalırlarsa artık toplumdaki kanaat Doğu Perinçek'in görüşlerinin Cumhur İttifakı'nın görüşü olduğu yönünde oluşacaktır.

Kim ne derse desin, ne söylerse söylesin İYİ Parti mazlumun, mağdurun sesi olacak, dertlerini gündeme taşıyacak ve sorunlarının çözümü için irade ortaya koyacaktır.