SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2021 09:53   Güncelleme : 20-01-2021 09:53

Başkan Tozoğlu :’Uğur İbrahim Altay’a Tavsiyemdir’’

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Konya Büyük Şehir belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Benim şehrim demesine tepki göstererek bazı tavsiyelerde bulundu .

Başkan Tozoğlu :’Uğur İbrahim Altay’a Tavsiyemdir’’

 İl Başkanı Gökhan Tozoğlu’nun Tavsiyeleri:Uğur İbrahim Altay Kutadgu Bilig Okumalı, Bilge Kağan'ın Öğütlerini İdrak Etmeli, Şeyh Edebali'nin Nasihatlerinden Nasiplenmelidir. Arzu Ederse Biz Bu Eserleri Kendisine Hediye Etmeye Hazırız.

Kendisini şehrimizin sahibi zanneden, bu nedenle yüksek perdeden konuşmayı adet edinen  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay'a Göktürk Kitabelerindeki Bilge Kağan'ın seslenişini okumasını tavsiye ediyorum. Sayın başkan ayrıca Yusuf Has Hacip'ten Kutadgu Bilig adlı eseri de derinlemesine okumalı ve idrak etmeli. Yine Şeyh Edebali'nin Osman beye öğütlerini iyi anlamalıdır.

Sn. Altay'a yakınındakiler idarecilerin hakim-ül millet değil hadim-ül millet olduğunu hatırlatmalı. Yani millete hükmeden değil hizmet eden olduğunu hatırlatmalılar. Bu kaynaklar kütüphanesinde yok ise Cumhur İttifakı'nın MHP'li kanadı kendisine temin edebilir. Eğer onlar da temin etmezler ise biz Sn. Uğur İbrahim Altay'a bu kaynakları hediye etmek isteriz.