YEREL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:25   Güncelleme : 19-01-2021 17:25

Portekizli bisikletçinin Yardımına başkan bayındır yetişti

ortekiz'den bisikletiyle dünya turuna çıktı, ülke ülke geziyor...

Portekizli bisikletçinin Yardımına başkan bayındır yetişti

Bisikletiyle Portekiz'den pedal çevirerek dünya turuna çıkan Brezilyalı Larissa Cantrelli, Türkiye'ye geldikten sonra Konya'daki yolculuğu esnasında kar yağışına yakalanınca zor anlar yaşadı.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde yolculuk ettiği sırada tesadüfen gördüğü kar yağışı altında pedal çeviren bisikletli genç kıza, yardımcı olunması talimatı verdi. Bulunduğu mevkiye gönderilen bir araçla ilçe merkezine götürülen bisiklet tutkunu Cantrelli, ilçede konaklatılarak bir gece misafir edildi.

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, bulut, açık hava ve doğa

 

Cantrelli, Başkan Bayındır'ı makamında ziyaret ederek kendisine olan yardımlarından dolayı teşekkür etti, kendisinin yaptığı resimlerden hediye etti. Başkan Bayındır ise, tarihi Eşrefoğlu Camisinin bir maketini verdi.

29 yaşındaki bisiklet tutkunu Cantrelli, bisikletiyle 2019 yılında Brezilya'dan dünya turunu çıktığını belirterek, bir kadının tek başına neler yapabileceğini göstermek için pedal çevirerek ülke ülke gezdiğini anlattı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

 

Yolculuğuna Portekiz'den başladığını ve 15 ülke gezdiğini ifade eden Cantrelli, şöyle konuştu:

"Yolculuğumun amacı, kadınların kendi başlarına bir şeyler başarabileceğini göstermek ve kadınlara cesaret vermekti. Buraya ise Kapadokya'dan geldim. Yolda çok fazla rüzgar vardı ve yüzümü çok etkiliyordu. Benim için gerçekten çok zordu, ama kendimi güçlü hissettirdi. Güneşte de, yağmurda da bunu bir şekilde devam ettirdim. Bu, kendime gerçekten bir meydan okuma idi ve güçlü bir kadın olarak bunu yapmaktan gurur duyuyorum. En zor zamanımda, en çok ihtiyaç duyduğum zamanda bisiklet sürerken Belediye Başkanı beni gördü. Beni o durumdan kurtararak burada misafir etti. Bu yüzden Belediye Başkanı Adil Bayındır ile Bisiklet Topluluğu Başkanı Mustafa Büyükkafalı'ya çok teşekkür ediyorum. Bana bir melek gibi geldiler. Onlara gerçekten çok minnettarım."