SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-01-2021 20:05   Güncelleme : 15-01-2021 20:05

Prof. Dr. Mehmet Koç Aşı Uygulama Odalarında İncelemelerde Bulundu

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Konya Numune Hastanesi, Meram Devlet Hastanesi ve Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kurulan Covid-19 aşı uygulama odalarında incelemelerde bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Koç Aşı Uygulama Odalarında İncelemelerde Bulundu

Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç, ziyaret sırasında Çin’den ülkemize getirilen Sinovac aşısının sağlık çalışanlarımıza uygulanma süreci hakkında hastane başhekimlerinden bilgi aldı. Aşılama birimlerini gezerek aşı uygulayan ve aşı yaptıran sağlık çalışanları ile de istişarelerde bulunan Prof. Dr. Koç, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Bakanımızın gayretleriyle ülke olarak gayet güzel bir çalışma yürütüyoruz.

 

Kısa sayılabilecek bir süre içerisinde Konya’da şu ana kadar 10.000’in üzerinde sağlık çalışanımızın aşılama işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından dolayı mutluyuz. Sağlık çalışanlarımızın aşı konusunda göstermiş olduğu duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz. Sağlık çalışanlarımızın aşılama işlemlerinin ardından güçlü sağlık altyapımız ile hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın da aşılama çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç’a ziyaretlerde, hizmet başkanları ve hastane yöneticileri de eşlik etti.