GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 16:34   Güncelleme : 11-01-2021 16:34

Uzun Bir Sürenin Ardından Okullarımızın Bahçelerinde İstiklal Marşı’mız Söylendi

Yaşamakta olduğumuz salgın süreci sebebiyle okullarımızda uzun süredir söylenemeyen İstiklal Marşı’mız, Milli Eğitim Bakanlığının öncülüğünde ülkemizdeki tüm okullarda eş zamanlı olarak 11 Ocak 2021 tarihi saat 10.00’da söylendi.

Uzun Bir Sürenin Ardından Okullarımızın Bahçelerinde İstiklal Marşı’mız Söylendi

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de Meram Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen bayrak törenine katıldı. Salgın sürecinde okullarımızın bahçelerinde öğrenci ve öğretmenlerimizin milli marşımızı söyleyemediklerini ifade eden Büyük, bugün Bakanlık binasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımlarıyla bayrak töreni yapıldığını da söyledi. Ülkemizdeki tüm okullarda eş zamanlı olarak İstiklal Marşı’mızın söylendiğini, bu güzel ana vatandaşlarımızın evlerinden ve bulundukları yerlerden eşlik ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

En kısa zamanda salgın sürecinin sona ererek yüz yüze eğitime geçilmesini ve okul bahçelerimizde milli marşımızın tekrar öğrenciler tarafından söyleneceği günlere tez vakitte ulaşmamız temennisinde bulundu.

 

Meram Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törene Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet Altuntaş ve Mustafa Sakarya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan ve öğretmenler katıldı.